Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon zorganizowany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, jakie można rozłożyć, aby otrzymać większą przestrzeń wyświetlacza, ze względu na ogromną cenę oraz dostępność pozostają tylko ciekawostką. Trzeba jednak przyznać, że tak interesującą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to jedyne z bardziej interesujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest przecież składanym smartfon w wartości 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak twierdzi Roberto Escobar, udało się to dojść dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego nazwę. Cóż, nie jestem do kraju spełniony tym określaniem, ale załóżmy, że faktycznie stanowi ono jedyne.

Co ciekawe, w wywiadzie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego planem nie jest tylko wprowadzenie niedrogiego składaka, ale i pokonanie Apple. Plan raczej niemożliwy do przeprowadzenia, ale zawsze warto marzyć. Ponadto, ma on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w wiele zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik otrzymuje do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ zrobiony w technologii AMOLED. Roberto dodaje, iż tworzy on oceniać się wysoką trwałością oraz gwarantować większą odporność na złożenia i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem dania jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z części 8, a przetwarzaniem grafiki interesuje się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na pokładzie otrzymuje się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na poszczególne. Możliwe istnieje również skorzystanie z umowy pamięci o maksymalnej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie strony SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod opieką Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, iż w urządzeniu zastosowano dodatkowe zabezpieczenia, jakie korzystają utrudnić przyjęcie się do wrażliwych danych. Nie stanowi on w 100% bezpieczny, ale może ma zapewniać wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, zarówno pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest wydawany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza część jest sprowadzona do 100 tys. egzemplarzy. Ceny komunikują się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na poszczególne za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest to naprawdę tani, jak na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments