5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki Promocja i Reklama

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z danych za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów oferujących nasze produkty online wzrosła o 34% w czasie ostatnich 5 lat. Jeszcze na rynku pojawiają się nowe metody, które zapewniają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najszerszym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy odpoczynek i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacji z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego kupimy w składach internetowych?” 40% odpowiedzi myślało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu spośród nas zależy na szybkim załatwieniu naszych potrzeb. Nie kochamy liczyć w fazach. Zakupy poprzez internet pozwalają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dojechać w możliwości pomieszczenie. Zamiast tego zakładamy stronę internetową i wszystko chorujemy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy pójść do nowego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż znacznie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet kilka minut, co w sklepach stacjonarnych zdarza się rzadko.
Wszystko w jednym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu artykułów w jednym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy wiele swobód niż w galeriach handlowych. Możemy dojść na część każdego biznesu i poprawiać asortyment w pewnym miejscu a czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem bawi się odzież i obuwie. Na nowym miejscu znajdują się leki i pielęgnacje. Potrafi to żyć zaskoczeniem, jednak czynnik jest zwykły. Mowa tutaj o cenach, które często różnią się od tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i gry wideo. Wiele kobiet ma zarówno ze sklepów internetowych w celu zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych kwalifikuje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto dodać, jest drogę porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w wypadku sklepów stacjonarnych też będzie wtedy dodatkowe, lecz w takiej form musimy udać się co kilka do kilku miejsc. Z zmian czerpiąc z internetu, wystarczy wpisać na jedną stronę, oraz wszystkie potrzebne dane będą na wybranie ręki. Gdy toż dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy wziąć z najlepszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpisać na podobną platformę. Następnym krokiem będzie dobranie interesującego nas produktu czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów prostych w dalekich sklepach wraz z możliwością cenową, która planuje również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z propozycje.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to inny powód, który w klas cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej zdarza się, że sprzedawcy zachęcają naszych użytkowników do używania z kolekcji internetowej przez duże promocje. Dzięki nim wolno zdobyć produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej aniżeli w kolekcji stacjonarnej. Zdarza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz wiele różnych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można napotkać w budowy niż stacjonarnie. Warto jeszcze wspomnieć, że są strony, które gromadzą w jednym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze bardzo czasu a pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto jeszcze wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe dają swoim klientom wzięcie z najnowszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” niewiele pań planuje się na zastosowanie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy nowe miejsca posiadają bardziej standardowe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze więcej sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć pewnie są one kilka atrakcyjne wśród polskich konsumentów, natomiast nie odbiegają od tamtych skutecznością i siłą.

Na cel wspomnijmy również o płatnościach z odroczonym terminie, które zapewniają zrobienie zakupów i opłacenie ich tylko po określonym okresie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również zrobienie zakupów na części. Możemy zastosować zarówno z organizmów oferowanych przez sklepy, jak również organizacji finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można zarówno w obecny zabieg pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy jakiś inny cel.

Artykuł został sporządzony przez profesjonalistów z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments